Pachnące obrazki to inaczej tabliczki zapachowe lub woskowe tabliczki; po angielsku scented wax tablets, po włosku tavolette di cera profumate. Najważniejszym składnikiem „pachnących obrazków” są najwyższej jakości naturalne olejki eteryczne, pozyskiwane zazwyczaj poprzez destylację z użyciem pary wodnej lub tłoczenie na zimno różnych części roślin – kwiatów, łodyg , kory, drewna, korzeni, i nasion, żywicy.

Mimo, że dwie tabliczki mogą zawierać takie same zatopione kwiaty, nasiona, trawy, owoce, każda z nich będzie inna, ponieważ jest ręcznie wykonana. Dlatego nazwaliśmy je „pachnącymi obrazkami”. Spoiwem łączącym składniki jest parafina lub wosk, które dobrze zachowują i stopniowo uwalniają aromaty olejków eterycznych.

Trzy życia pachnących obrazków

Pachnące obrazki mają trzy życia.

Życie numer 1: Pierwsze życie pachnące obrazki prowadzą w ukryciu – w szafach, szufladach i komodach aromatyzują ubrania.

Życie numer 2: Kiedy tracą woń woskowe tabliczki wychodzą z szaf i ruszają po nowe życie, aby tworzyć piękną i niebanalną dekorację domu – przysiadają przy biurkach, lądują na regałach, zwieszają się z lamp, wędrują do kuchni, a nawet do łazienki.

Życie numer 3: Kto wierzy we wróżby może sprawdzić, co go czeka w przyszłym roku topiąc woskowe tabliczki podczas imprezy andrzejkowej.

Dodaj komentarz